Головна » 2013 » Грудень » 4 » Перша програма з «Основ медіаграмотності» ухвалена Міністерством освіти та науки України
  Навчальна програма з основ медіаграмотності 8 (9) клас (пропедевтичний курс) ухвалена Науково-методичною комісією галузі знань «Журналістика та інформація» Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України та затверджена Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України. Це перша програма з основ медіаграмотності, яка отримала офіційну ухвалу.

В повідомленні вказується, що навчальна програма стала переможцем конкурсу Академії української преси (розробники: вчитель медіакультури Запорізького Січового колегіуму-інтернату Павло Олександрович Коваленко та доцент кафедри суспільних дисциплін Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, к.пед.н. Олександр Петрович Мокрогуз).

Розробка програми відбувалась на конкурсній основі. МБФ «Академія Української Преси» спільно з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України та Інститутом соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у квітні 2013 року оголосили конкурс на створення авторської програми «Медіаосвіта» для учнів 8 класу, про який своєчасно повідомлял портал шкільної преси ЗНВК №19.

На конкурс надійшло 6 концепцій програм з різних регіонів України. Автори концепції-переможця були запрошені до підготовки власне програми.

До складу конкурсної комісії увійшли: Іванов В.Ф., президент Академії української преси, Волошенюк О.В., виконавчий директор Академії української преси, Замніус В.М., директор програми ЗМІ Міжнародний Фонд «Відродження», Даниленко В.І., начальник відділу педагогічної освіти і підвищення кваліфікації науково-педагогічних кадрів та Мележик В.П., завідувач сектора підвищення кваліфікації науково-педагогічних кадрів Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Найдьонова Л.А., заступник директора Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України, науковий керівник всеукраїнського експерименту з упровадження медіаосвіти, Гуменюк Л.О., виконавчий директор Центру медіа-ініціатив, експерт з медіаосвітніх питань, Дуцик Д.Р., головний редактор Інтернет-сайту Mediasapiens, викладач Могилянської школи журналістики, експерт з медіаосвітніх питань, Усатенко Г. О, президент Фонду Європа XXI.

На засіданні конкурсної комісії завідувач сектора підвищення кваліфікації науково-педагогічних кадрів Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України Мележик В.П. зауважив: «Вважаю, що цілям нашого конкурсу, а саме - розкрити закономірності світу медіа, з яким дитина стикається в своєму повсякденному житті (для розвитку розуміння сучасних способів відображення реальності; формування індивідуального естетичного смаку, моральних та соціальних фільтрів сприйняття інформації) найбільш відповідає Програма 4. Проте хочу зауважити, що в кожній програмі були певні ідеї, цікаві постановки завдань, які було б варто використати під час підготовки наступних програм».

Міністерство освіти і науки України листом від 29.03.13 №1/9-226 рекомендувало для введення у варіативну частину навчальних планів загальноосвітніх закладів предмету «Основи медіаграмотності», - йдеться у повідомленні сайту Академії Української преси

Сьогодні програма вже може офіційно бути використана для викладання курсу «Основи медіаграмотності».

Проект реалізується завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження».

Для отримання більш детальної інформації пропонується звератися до виконавчого директора АУП, пані Оксані Волошенюк, (067) 5049802.
Електронна пошта: info@aup.com.ua

Категорія: Лента главного редактора | Переглядів: 246 | Додав: АВ | Теги: Медіаграмотність, АУП, Медіаосвіта, Академія Української Преси | Рейтинг: 5.0/1

«  Грудень 2013  »

Какая радиопередача Вам понравилась больше?