Головна » 2014 » Березень » 13 » День Шевченко
День Шевченко

13 березня на філії № 3 відбулися заходи, присвячені 200 річниці від дня народження Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченко. Тематичний «День Шевченко» охопив усі ланки школи-комплексу.

Готувалися до свята заздалегідь – педагоги створювали авторські презентації та писали сценарії, батьки брали участь у конкурсі творчих робіт, усі разом  у приміщенні 3-а(ф) класу оформили «Тарасову світлицю»

Вчителі образотворчого мистецтва Личко Олена Василівна та інформатики Торкіна Наталія Володимирівна створили з учнями виставку малюнків у традиційній техниці та комп’ютерній графіці.

Вчителі української мови та літератури оформили виставку творів Т.Шевченка та підготували учнів 7-(ф) класу  до проведення тематичних екскурсії по «Тарасовій світлиці», під час якої учні знайомилися з побутом українського села 19 сторіччя.

Протягом дня вчителі з предметів запропонували учням тематичні лекції-презентації. Вчитель музичного мистецтва Устянська Раїса Дмитрівна підготувала виступ «Тарасова пісня» , в якому  розкрила вплив Шевченко на розвиток музичного мистецтва. Учні узнали багато нової інформації, переглянули відео фрагменти, співали пісні та слухали, як поезія Шевченка, стала піснями, інколи у дуже сучасній обробці.

Вчитель образотворчого мистецтва Личко Олена Василівна познайомила учнів 5-6 класів з творчістю Шевченко - художника та  академіка гравюри. Учні побачили портрети та пейзажі, гравюри та автопортрети майстра.

Вчитель історії рідного краю створила авторську презентацію за темою «Шевченко та Запоріжжя», в якій продемонструвала учням, які місця на нашій землі пов’язані з  ім’ям Кобзаря, як Шевченко оспівував Запорозьку Січ, де побував під час відвідування нашого міста (тоді Олександрівська).

Вчитель історії Старова Ірина Вікторівна, під час доповіді,  розвінчувала 20 мифів про Тараса Шевченка, які дуже розповсюджені у нашій уяві про цю людину. В її розповіді учні 6-8 класів побачили Шевченка - європейську освічену людину, яка була бажаним гостем у світських салонах середини 19 сторіччя. Великого «модника», веселого гуляку та трудолюбивого студента Академії мистецтв, завжди зі смаком  одягненого, який писав не тільки українською мовою, а й російською.

Гостями учнів стали бібліотекарі районною дитячої бібліотеки ім. Некрасова , на чолі з старшим бібліотекарем Скрипник Ларисою Костянтинівною, які підготували для учнів 8-9 класів розповідь та презентацію  з теми: «Жінки у житті та творчості Т.Шевченка».

Учні 6-х класів, під керівництвом Гавриленко Юлії Анатоліївни, змагалися на звання кращого читця віршів Тараса Григоровича Шевченко. Впевнену перемогу отримала учениця 6-б(ф) класу Апухтіна Дар’я.

Виставку дитячих та батьківських творчих робіт підготували вихователі  дошкільного відділення філії № 3.

На завершення Дня Шевченко вчитель української мови та літератури Чумак Ірина Володимирівна запросила усіх учнів на свято, «Тарасова весна», на якому учнів знов познайомилися з найбільш цікавими сторінками біографії Кобзаря.

Розпочали свято вихованці дошкільного відділення, яких підготували вихователі Грицаєнко Л.І., Чухрай Ю.В. та Якушева О.Є. Діти читали вірші про Шевченка, співали пісні та танцювали, як справжні артисти.

Гостями свята стали більш досвідчені артисти -  учасники старшої групи хору «Терниця» Центру Дитячої та юнацької творчості Шевченківського району, які виконали три українські пісні.

Атмосфера свята створювалася завдяки тому, що усі вчителі та учні цього дня були одягнені в українські вишиванки. Серед педагогів є думка, одягнути національні костюми на свято Останнього дзвоника 30 травня цього року.

Категорія: Голос "Республики Мечта" | Переглядів: 244 | Додав: | Рейтинг: 4.5/4

«  Березень 2014  »

Какой модуль ПШП Вы просматриваете чаще?