Головна » 2014 » Березень » 25 » Відбулося урочисте відкриття Міської педагогічної виставки перспективного досвіду + 24 ФОТО

25 березня 2014 року, у вівторок, згідно наказу департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради від 14.11.2013 № 669р «Про затвердження Положення про проведення Міської педагогічної виставки перспективного досвіду», згідно плану роботи департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради на 2013-2014 навчальний рік, та з метою сприяння постійному професійному зростанню та розвитку професійної компетентності педагогічних працівників міста у визначенні та осмисленому впровадженні пріоритетів розвитку освітньої галузі, з урахуванням вимог Державних освітніх стандартів, галузевих Програм, що впроваджуються, та специфіки міської освітньої системи,

в Запорізькому ліцеї «Логос» відбулося урочисте відкриття VI Міської педагогічної  виставки перспективного досвіду.

У актовій залі навчального закладу учасників привітали представники органів влади, управління освіти та організатори. З вітальним словом виступили  Юрій Коптюх, заступник міського голови, Раїса Чухрай, директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, Наталія Вітховська, заступник директора департаменту, начальник управління освіти і науки, Ріна Романчук, завідуюча ІАМЦ.

Відеозвіти - http://school19-vm.at.ua/publ/54

Були оголошені результати участі усіх районів міста, названі найбільш активні навчальні заклади. Керівникам районних управлінь освіти та науки вручалися почесні сертифікати.

Запорізький навчально-виховний комплекс № 19 традиційно бере активну участь у міських педагогічних виставках. У цьому році колектив школи-комплексу представив перспективний досвід з тем: «Наступність у формуванні екологічного світогляду у вихованців та учнів школи-комплексу через роботу Малої екологічної стежини» та «Управління процесом особистісного розвитку учнів школи через участь в життєдіяльності дитячо-юнацької організації «Республіка Мрія».

Формування екологічного світогляду підростаючого покоління є пріоритетним напрямком навчання та виховання у школі-комплексі, - сказала директор ЗНВК №19, Ганна Тандура.

Вона розповіла про те, що сучасні підходи до виховання потребують створення екологічного виховного середовища. Саме робота Малої екологічної стежини в умовах міста дозволяє вирішити проблему недостатнього спілкування дітей с природою, забезпечити вивчення природних об’єктів, які розташовані безпосередньо поруч з навчальним закладом.

На думку Валентини Приходько, вчителя географії та екології ЗНВК № 19, робота Малих екологічних стежин на території  школи створює необмежені можливості для формування екологічного світогляду вихованців та учнів в умовах послідовності та наступності екологічної освіти. Така форма роботи з дітьми допомагає педагогам реалізовувати в умовах міста дуже важливу ідею - виховання дитини через спілкування з природою.

За словами Валентини Щербакової, виховательки групи подовженого дня ЗНВК № 19, під час прогулянок, екскурсій Малою екологічною стежиною діти грають, спостерігають, експериментують та вчаться не просто дивитися, а бачити те, що їх оточує. У дітей розвивається мислення, мовлення, пам'ять, а найголовніше - з'являється почуття прекрасного, виховується співчуття до природи, бажання її берегти та примножувати.

Сьогодні нам понад усе бракує саме компетентного досвіду участі у суспільно-політичних процесах в країні, - вважає Зінаїда  Болкова, заступник директора з ВР  ЗНВК №19, авторка перспективного досвіду.

Наше завдання, - каже Зінаїда Болкова,  - створити умови для того, щоб наші діти могли  набути соціальний досвід  шляхом участі у шкільному самоврядуванні, співробітництва з громадськими організаціями, самостійного прийняття рішень і уміння діяти в правовому полі, аналізувати різноманітні ситуації, передусім, у своєму найближчому оточенні. Все це відображається у процесі комплексної діяльності  шкільної дитячо-юнацької громадської організації «Республіка Мрія».

На думку Ганни Тандура, актуальність цього досвіду полягає у тому, що ця форма роботи є ще одним ефективним шляхом розвитку  компетентної особистості, яка спроможна до самовизначення,  самореалізації та самовдосконалення в рамках дитячо-юнацького об’єднання.

«Ми не сумніваємося, що наша система дитячого самоврядування, чітка, високоорганізована, вписується у сучасну систему освіти, яка є частиною процесу побудови демократичного та самодостатнього суспільства», - підкреслила директор школи Мрії.

Учнівське самоврядування в рамках дитячо-юнацької організації «Республіка Мрія» являє собою соціально-педагогічне явище й одночасно є способом управлінської діяльності школярів зі складною структурою зв'язків і стосунків, засобом залучення учнів до реального самоврядування громадян країни, - підсумувала Ганна Тандура.

Автор новини і фото: Андрій Єлькін

Категорія: Лента главного редактора | Переглядів: 289 | Додав: АВ | Теги: ЗНВК №19, виставка, педагогічний досвід | Рейтинг: 5.0/3

«  Березень 2014  »

Сколько страниц ПШП Вы сегодня посмотрели?