Архивная версия МП © "ВМ-НФ": 1-11 сезоны. Перейти на сайт 12 сезона >>>

Газеты проекта

1. Пятый элемент

2. Мечтатели Next

3. Тинейджеры

4. Кристалл

5. Вестник отважных

6. Элементарно

7. Радуга

8. Луч солнца

9. Город Классный

10. 220 V

Ведущий проект

Периодическое печатное издание - Журнал "Вестник Мечты". Недавно Вышел № 53! Читать >>>

Категории раздела

По ту сторону экрана [38]

Статистика

Сегодня работали на сайте:

Сейчас на сайте

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог публикаций

Главная » Статьи » Межрегиональные конкурсы » По ту сторону экрана [ Добавить статью ]

Ми приймаємо реальність такою, як нам її підносять...
Джим Керрі – улюбленець мільйонів. У його фільмографії можна знайти переважно комедійні стрічки. Проте не обійшлося і без серйозних ролей. Так в коло моєї уваги потрапив фільм австралійського кінорежисера Пітера Уїра «Шоу Трумена», який з’явився на екранах в 1998 році.

Сюжет фільму обертається навколо молодого чоловіка, життя якого –суцільне телевізійне реаліті-шоу. У ньому він виконує головну роль, не підозрюючи цього, а весь світ спостерігає за кожним його кроком. Трумен працює, відпочиває, розважається і мріє подорожувати світом. Що ж стосується його оточення, то тут, як виявилось, всі жителі маленького, штучно створеного острову Сіхевен, були звичайними акторами другого плану.

Все йшло гарно, рейтинги перевищували сподівання авторів проекту, але через випадкову помилку знімальної групи Трумен починає замислюватись про несправжність Сіхевена і намагається втекти подалі. Кожна спроба закінчується невдачею, яка з кожним разом все більше і більше руйнує уявлення Трумена Бербанка про реальність його минулого. Бідний чоловік стає агресивним, його лякає неусвідомленість у всьому, що відбувається, він втрачає рівновагу і зривається на дружині та другові, а бездушні, на мою думку, сценаристи шоу лише радіють таким поворотам сюжету. Та ще й у напружені моменти вставляють «приховану» рекламу. Склалося відчуття, що це було для того, щоб відволікти глядача від більш важливих проблем.

Так, у фільмі «Шоу Трумена» висвітлена не одна проблема у їх різних проявах. Питання боротьби людини за свою свободу. Герой – заручник «геніальної ідеї» режисера Крістофа. Саме цей режисер підкорив собі абсолютно всі природні явища. В режимі «Бог» він керував островом, його жителями, їх долями. І долею Трумена Бербанка насамперед. Ідеальний, на перший погляд, план не мав рухнути, якби не жага нашого героя отримати свободу. Солодку і довгоочікувану свободу… Можна злякатися, уявивши себе на місці головного героя, коли твої права порушують на очах мільйонів людей, а ти нічого з цим зробити не можеш.

Звідси можна виділити і другу проблему стрічки – питання низької моральності тих, хто спостерігав за всім протягом тридцяти років. Так, звичайно були ті, хто намагався відкрити очі головному герою, але всіх тих людей, що вривалися на майданчик, ліквідували і не давали можливості поговорити із Труменом. Однак все ж таки, завести бесіду вдалося молодій дівчині Сильвії, яка полонила серце Бербанка ще у юнацтві. Тоді, в їх останню зустріч він не надав її словам, щодо всього, що відбувається належної уваги, а вона всі ці роки спостерігала за коханим і мріяла, щоб він врешті-решт отримав свободу.

Також не останню роль відіграє проблематика брехні. Трумена обманювали всі: дружина, сусіди, мати, найкращий друг. Здавалося б, найближче оточення, але для них це була лише робота. До речі, якщо провести паралель із нашим життям, то можна побачити схожість, адже кожного дня ми спостерігаємо обман навколо нас. Телебачення, журнали, інтернет. Усюди нам намагаються нав’язати зовсім непотрібні речі, або змінити нашу думку на користь себе. Отже, можнасказати, що фільм такожзмушує реально замислитися над владою ТБ в нашому житті.

У фіналі фільму постає проблема вибору. Вибору між свободою та вічним ув’язненням. Тут неважко здогадатися, що саме вибрав головний герой. Після довгої подорожі морем він натикається на купол, який пофарбований в кольори неба. Саме тут Трумен і зрозумів все, що з ним відбувалося. Він знаходить двері, проте Крістоф намагається його відмовити виходити у начебто такий самий жорстокий та лицемірний світ. Однак Труман артистично прощається із глядачами і виходить з павільйону. Всі, хто дивився шоу, радіють рішенню Трумана, а Сильвія у сльозах біжить назустріч коханому.

Що стосується акторської гри, то можна сказати, що Джим Керрі повністю розкрив себе у даній трагікомедії. Не зважаючи на те, що у фільмі найбільше присутні саме драматичні моменти, що, власне кажучи, не притаманне Джимові, він наділив образ своєю харизмою та особливістю бачення навколишнього середовища. Акторська гра саме Джима Керрі, на мою думку, гідна «Оскара» за його повну віддачу глядачеві.

Хочу тільки додати, що фільм цей про справжню людину, все справжнє - це постійне бажання кращого життя, відкривати та шукати щось нове. Сподіваюсь, що цей фільм будуть дивитися ще багато поколінь і кожен знайде в ньому те, що шукає.

Автор: Катерина Жежеря

Категория: По ту сторону экрана | Добавил: (28.02.2014) | Автор: Жежеря Катерина Сергіївна
Просмотров: 188 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/3 |
Всего комментариев: 1
1) Добавил: АВ (01.03.2014 02:33)
Основная мысль сочинения отмечена словом "кстати" :
До речі, якщо провести паралель із нашим життям, то можна побачити схожість, адже кожного дня ми спостерігаємо обман навколо нас. Телебачення, журнали, інтернет. Усюди нам намагаються нав’язати зовсім непотрібні речі, або змінити нашу думку на користь себе. Отже, можнасказати, що фільм також змушує реально замислитися над владою ТБ в нашому житті.

Отличная рецензия! Спасибо автору!

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Форма входа

landmarks

Вы находитесь в архивной версии сайта "ПОРТАЛ ШКОЛЬНОЙ ПРЕССЫ".

Перейти на сайт 12-14 сезонов - ЗДЕСЬ

Поиск по сайту

Друзья сайта

 • Новые комментарии

  ОПРОС

  Какая радиопередача Вам понравилась больше?
  Всього відповідей: 10

  Он-лайн игры

  он-лайн гра "Медіазнайко"

   

  Новости ПШП России

  %