Архивная версия МП © "ВМ-НФ": 1-11 сезоны. Перейти на сайт 12 сезона >>>

Газеты проекта

1. Пятый элемент

2. Мечтатели Next

3. Тинейджеры

4. Кристалл

5. Вестник отважных

6. Элементарно

7. Радуга

8. Луч солнца

9. Город Классный

10. 220 V

Ведущий проект

Периодическое печатное издание - Журнал "Вестник Мечты". Недавно Вышел № 53! Читать >>>

Категории раздела

По ту сторону экрана [38]

Статистика

Сегодня работали на сайте:

Сейчас на сайте

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог публикаций

Главная » Статьи » Межрегиональные конкурсы » По ту сторону экрана [ Добавить статью ]

Пливи, пливи тихенько за течією: легке та безтурботне життя...
Чи часто людина задумується над питанням про своє буття? Чи завжди ми звертаємо увагу на людей, що нас оточують, на дрібні буденні речі, які здаються нам звичайними та неважливими?

Ми рідко звертаємо увагу на перехожих, бо заклопотані своїми особистими справами, ми не цікавимось про те, як влаштований світ і кому потрібне наше існування. Ми не зупинимось і не замислимося навіщо ми робимо так багато зайвих речей, чому ми живемо в цьому місті, чому спілкуємося з певними людьми.

Таке ж життя було у тридцятирічного Трумана Бербенка. Цей усміхнений та звичайний чоловік жив легковажно, особливо не задумуючись про своє життя. Поруч з ним була ідеальна дружина, будинок, сусіди. Всі навколо здавалися дружелюбними та безтурботними людьми. Кожен ранок схожий на інший. Не існувало причин для турбот, не було підстав для клопотань. Він жив у сонячному невеликому містечку, де вивчив кожен міліметр землі та в якому рідко відбувались зміни. Перехожі з ним вітаються, начебто щиро посміхаються та бажають гарного дня. Але сам Труман не підозрює, що він головний герой телешоу, за яким спостерігає весь світ. Це шоу транслюється двадцять чотири години на добу, а по ту сторону камер глядачі, затамувавши погляд, спостерігають за життям героя. Він народився на знімальному майданчику, це була його реальність.

Не важко здогадатись, що навіть прізвище героя має ключове значення, адже «Трумен» звучить як "trueman” і з англійської це можна перекласти як «справжній чоловік». Незнання і робить його справжнім, бо до цього він навіть і не міг запідозрити про не справжність свого життя. Він єдиний, хто не здогадується про цю фікцію, він – актор у великому театрі. Доцільно б було використати всесвітньо відомий вислів Шекспіра: «Весь світ – театр, а люди в ньому – актори», тільки переносячи цю цитату на фільм, ця фраза звучала б так: «Весь світ – телешоу, а люди в ньому –ляльки».

Нікого з глядачів шоу не цікавить душевний стан Трумана, ніхто навіть не відчував морального дискомфорту героя, адже Труман був мавпою в зоопарку, яка задовольняла та розважала людей ціною власного життя. В цій сатиричній формі режисер Пітер Уір показує нам, як влаштований наш світ, як люди зі спільними інтересами готові спостерігати за життям інших людей, заради насолоди особистих платонічних потреб. Глядач кінофільму може обрати дві позиції: проникнути в життя та душу самого Трумана, або ж стати таким же глядачем і стежити за розвитком подій.

Цей фільм з’явився на екранах у 1998 році, але навіть через 16 років й зараз є надзвичайно актуальним, бо з того часу мало що змінилося. Зараз на телебаченні можна знайти стільки прототипів «Шоу Трумана», реаліті-шоу переповнюють телепрограму, вони є різножанровими та з різною тематикою, але, власне, ми так само спостерігаємо за життям інших людей. Нас не цікавить наше власне життя, заради ще однієї серії ми готові провести вечір у компанії з телевізором та улюбленими героями, ніж приділити час сім’ї або власній особистості.

Якщо давати оцінку в цілому, то я з впевненістю можу сказати, що цей фільм водночас і простий, і геніальний. В ньому немає нічого зайвого, зрозуміти його можна навіть з першого разу. Але цей фільм потрібно передивлятися і кожного разу нагадувати собі про те, що потрібно насолоджуватися власним життям, не витрачати час задарма , не заганяти себе у примітивні соціальні рамки. Актор Джим Керрі продемонстрував блискучу гру і довів глядачеві, що він не тільки гуморист, а й драматичний актор. Я побачилайого в новому ампула і переконалася, що він насправді талановита людина. З ним фільм проходить на одному диханні, а його персонаж яскравий і незабутній. Мені сподобалась багатогранність фільму. Після перегляду я була у захваті від побаченого, він зворушив мене і навіть налякав. Я задумалася над тим, як страшно жити у системі, де одна людина – вождь, який контролює все, стежить кожну секунду і чий погляд не залишає наодинці ні на мить. Якщо одного разу задуматись, що все навколо мене – декорації, моє життя – сценарій бездарного сценариста, все люди – недолугі актори з фальшивими посмішками, то мабуть такі думки швидше приведуть до божевілля.

Шоу Трумана – це невдалий жарт та жорстокий експеримент над людиною. Антиутопічний світ. Але, на щастя, у всього є свій початок і кінець. Невідомо, як продовжиться життя Трумана в новому реальному світі, адже все його життя було несправжнім. Вдасться йому подолати перешкоди та пристосуватися в новому житті? Зможе він розпочати все спочатку? Ми можемо лише фантазувати та надіятися на краще.

Автор: Олександра Чернявська
Категория: По ту сторону экрана | Добавил: (28.02.2014) | Автор: Чернявська Олександра Віталіївна
Просмотров: 231 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Форма входа

landmarks

Вы находитесь в архивной версии сайта "ПОРТАЛ ШКОЛЬНОЙ ПРЕССЫ".

Перейти на сайт 12-19 сезонов - ЗДЕСЬ

Поиск по сайту

Друзья сайта

 • Новые комментарии

  ОПРОС

  Насколько можно доверять современным масc-медиа?
  Всього відповідей: 114

  Он-лайн игры

  он-лайн гра "Медіазнайко"

   

  Новости ПШП России

  %